برای سرچ کافیست روی دکمه ی enter کلیک کنید .

درباره قواینین سایت بیشتر بدانید .

قوانین در شهر پرداخت

قبل از انجام هر کاری لطفا قوانین سایت را با دقت بخوانید.


 1. تمامی کاربرانی که اقدام به ثبت نام در شهر پرداخت می نمایند، در صفحه ثبت نام گزینه قوانین اجرایی را با چک زدن این مورد می پذیرند و ملزم به رعایت این قوانین می باشند.
 2. با توجه به اینکه فعالیت شهر پرداخت در بستر اینترنت ممکن است مانند دیگر سرویس دهنده ها با قطعی چند ساعته و یا چند روزه روبرو گردد که این می تواند ناشی از به روزرسانی های سیستم، دستورات ضابطین قضایی، مشکلات سرور و … باشد پیشنهاد می گردد تمامی کاربران وب سایت خود را به درگاه سایر سرویس دهنده نیز متصل نمایند تا در صورت بروز مشکل بلافاصله نسبت به تغییر درگاه خود اقدام نمایند تا در کسب و کار خود با ضرر مواجه نشوند.
 3. حساب های بانکی وارد شده کاربر می بایست با نام وارد شده در حساب کاربری شهر پرداخت کاربر یکسان باشد.
 4. هر گونه اقدامی که موجب نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین جرائم رایانه ای باشد از سمت شهر پرداخت نیز پذیرفته شده نبوده و نقض قوانین شهر پرداخت محسوب می شود.
 5. کاربران موظند با انتخاب رمز عبور مطمئن برای حساب کاربری خود از اطلاعات خود در شهر پرداخت محاظت کنند.
 6. اطلاعات وارد شده کاربر در پروفایل اعم از شماره تماس ، آدرس و دیگر موارد خواسته شده باید واقعی باشد و مسئولیت عدم صحت اطلاعات با کاربر می باشد.
 7. امکان درخواست درگاه بدون تایید مدارک میسر است اما ثبت درخواست به منزله توانایی استفاده از درگاه نیست. و کاربر پس از تایید اطلاعات هویتی و وب سایت قادر به استفاده از خدمات شهر پرداخت خواهد بود.
 8. شهر پرداخت در تائید و یا عدم تائید مدارک و یا وب سایت معرفی شده از سوی کاربر با توجه به نظر کارشناسان اقدام می نماید لذا در صورت عدم تایید مدارک و یا وب سایت، از کاربر حق اعتراض سلب می گردد.
 9. در صورتی که کارشناسان به هر علت در قانونی بودن خدمات یا محصولات ارائه شده در وب سایت معرفی شده کاربر، ناتوان باشند، ممکن است از کاربر درخواست گردد پیش از استفاده از خدمات شهر پرداخت، نسبت به اخذ نماد اعتماد از وب سایت www.enamad.ir و www.samandehi.ir اقدام نماید.
 10. در صورت عدم استفاده از درگاه به مدت ۶۰ روز، درگاه مذکور به صورت خودکار توسط سیستم غیرفعال می گردد.
 11. هرگونه سو استفاده از سرویس پرداخت شهر پرداخت و استفاده ماشینی و رباتی از این سرویس ها ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر متناسب با خسارت وارد شده برخورد خواهد گردید .
 12. شهر پرداخت این اختیار را دارد که در صورت مشاهده هر نوع تخلف از سوی کاربر، متناسب با نوع تخلف و میزان خسارت وارد شده نسبت به اعمال محدودیت برای کاربر اقدام کند که این محدودیت می تواند شامل مسدودی حساب کاربری و یا مسدود کردن بخش از موجودی وی تا تعیین تکلیف و تصمیم گیری در مورد تخلف وی انجام پذیرد.
 13. برای مشاهده لیست کالاها و خدمات غیر مجاز [ اینجا ] کلیک کنید.
 14. امکان حذف اکانت، تصاویر و مدارک ارسال شده و یا اطلاعات وارد شده در حساب کاربری وجود ندارد.
 15. دوبار ثبت نام در سایت مجاز نمی باشد و موجب مسدودی هر دو حساب کاربر خواهد شد.
 16. ریدایرکت اطلاعات خرید به وب سایت دیگر، تخلف از قوانین محسوب می گردد.
 17. راه اندازی وب سایت ساختگی جهت اخذ درگاه بانکی، تخلف از قوانین محسوب می شود.
 18. استفاده و انتشار از ویروسهای اینترنتی و برنامه های Key logger برای سوء استفاده از حساب های کاربران غیرقانونی است.
 19. حداقل سن جهت استفاده از خدمات شهر پرداخت ۱۸ سال می باشد.
 20. وب سایت هایی که از سوی کاربران جهت اخذ درگاه بانکی ارسال می گردند یک بار در مرحله تایید اولیه و سپس به صورت مداوم توسط خزنده های شهر پرداخت و همچنین نیروی انسانی در حال بررسی و مانیتورینگ می باشد علاوه بر آن پس از ثبت درخواست واریز، تمامی تراکنش های انجام یافته بررسی و سپس درخواست واریز به بخش مالی ارسال می گردد لذا در صورتی که کسب و کار شما مخالف قوانین شهر پرداخت و یا قوانین موجود تجارت الکترونیک می باشد درخواست غیرفعال سازی درگاه ثبت شده را از طریق تیکت برای کارگروه نظارت ارسال کنید.
 21. دامنه ثبت شده جهت اخذ درگاه باید به نام صاحب حساب بوده و با مشخصات واقعی ثبت شده باشد.
 22. وب سایت پذیرنده باید دارای اطلاعات تماس معتبر از قبیل آدرس ایمیل و تلفن تماس جهت پشتیبانی خریداران باشد.

قوانین و سیاست های کلی :

 • در تدوین قوانین و سیاست های شهر پرداخت ، رعایت حقوق طرفین مورد توجه قرار گرفته است .
 • حیطه عمده فعالیت های شهر پرداخت ، کشور ایران بوده و شهر پرداخت تابع تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و به الطبع خدمات رسانی آن نیز تنها به پذیرندگانی می باشد که قوانین کشور را رعایت می نمایند .
 • کاربرانی که بعد از عضویت ، قوانین شهر پرداخت را نقض نمایند ، کاربر خاطی محسوب شده و حساب کاربری آنها مسدود خواهد شد .
 • کاربران جهت تکمیل فرایند عضویت باید هویت خود را نیز تایید نمایند . تایید هویت از طریق تایید تلفن همراه و مدارک فردی انجام خواهد گرفت . در صورتی که کاربران فرآیندهای تایید را انجام ندهند حساب کاربری آنها تایید نخواهد شد .
 • شهر پرداخت متعهد می گردد که ارائه مدارک و اطلاعات کاربران به مراجع قانونی تنها از طریق ارائه حکم قضایی انجام خواهد گرفت . همچنین قابل ذکر است که شهر پرداخت در صورت صلاحدید ، مجاز به ارائه مدارک و اطلاعات کاربران خاطی به مراجع قانونی ذیصلاح می باشد .
 • شهر پرداخت به سایتهای که دارای فعالیت غیر قانونی باشند خدمات رسانی نمی نمایند و در صورت اهراز غیر قانونی بودن فعالیت پذیرنده قادر به مسدود کردن حساب وی می باشد . لیست فعالیت های ممنونه مطابق با آیین نامه کارگروه تعیین مصادیق جرایم مجرمانه در ادامه محتویات قوانین ذکر شده است .
 • شهر پرداخت در حال حاضر مشکلی با درآمد های ارزی ندارد ولی این بند قابل تغییر خواهد بود.
 • آدرس سایت شهر پرداخت به صورت pardakhtshahr.com بوده و شهر پرداخت در هیچ دامنه ی دیگری دارای فعالیت مبتنی بر خدمات پرداخت آنلاین نمی باشد . پس در حین وارد کردن اطلاعات خود دقیقا به آدرس دامنه ها دقت نمایید زیرا شهر پرداخت مسئولیتی را برای دامنه های دیگر بر عهده نخواهد گرفت . تمامی اطلاعات مورد نیاز پذیرندگان نیز تنها در سایت شهر پرداخت با آدرس های مذکور دریافت خواهند شد و از ارائه اطلاعات به صورت ایمیلی و تلفنی جدا خود داری نمایید .
 • هر گونه سو استفاده از نام ، لوگو و برند شهر پرداخت غیر قانونی بوده و در صورت مشاهده پیگیری های قانونی صورت خواهد گرفت .
 • هر کاربر تنها مجاز به ایجاد یک حساب کاربری در شهر پرداخت خواهد بود .
 • پذیرنده موظف است کد پیگیری تراکنش های شهر پرداخت که با در ابتدای تراکنش با نام توکن ایجاد میشوند و جهت تایید تراکنش نیز مورد استفاده میگردند را به پرداخت کننده نمایش دهد .
 • شهر پرداخت فقط و فقط به کاربرانی که به سن قانونی ۱۸ سال رسیده باشند خدمات ارائه می نماید .
 • کاربران موظف هستند حداقل یکی از اطلاعات تماسی که در سایت شهر پرداخت ثبت می نمایند را در سایت فروش خود نیز درج نمایند.
 • تغییر اطلاعات کاربری باید با هماهنگی شهر پرداخت انجام شود و در غیر این صورت نقض قوانین حساب خواهد شد.
 • شهر پرداخت مسئولیتی در مورد کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده توسط پذیرندگان را برعهده نخواهد گرفت و تحقیق در مورد محصولات خریداری شده برعهده پرداخت کننده خواهد بود. تمامی مسئولیت خدمات ، کالا ها و … برعهده پذیرنده ( فروشنده ) می باشد.
 • پذیرندگان موظف هستند در صورت بروز مشکل و اختلاف ، ابتدا قبل از پیگیری ها قانونی مراتب با شهر پرداخت درمیان بگذارند تا ابتدا به صورت ، گفت و گو ، مکاتبه و ایجاد شورای حل اختلاف ، موضوعات را بررسی و رفع نمایند.
 • مشکلات سیستمی ، باگ ها و …. در تمامی سایت ها و سیستم های پرداخت من جمله بانکها نیز وجود داشته و پذیرنده موظف است در صورت مشاهده ، شهر پرداخت را با خبر سازد و سو استفاده پذیرندگان از این مسائل نقض قوانین می باشد . همچنین شهر پرداخت نیز در این گونه مسائل مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت .
 • هر گونه تهمت ، افترا ، تشویش اذهان عمومی برعلیه شهر پرداخت نقض قانون حساب شده و به شدت از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد و شهر پرداخت در این مورد کوتاه نخواهد آمد .
 • پذیرنده حق واگذاری اکانت کاربری خود را نداشته و درصورتی که اکانت خود را واگذار نماید ، در صورت بروز جرم و نقض همچنان طرف حساب شهر پرداخت محسوب میشود و باید پاسخگو باشد.
 • واحد پولی شهر پرداخت تومان می باشد . پس در صورت خسارات ناشی از اشتباهات انسانی ناشی از خطای دید ، خطای ذهنی و … برعهده کاربر می باشد و شهر پرداخت مسئولیتی را برعهده نخواهد داشت .
 • غیر فعالسازی حساب کاربری ، از طرف کاربر امکان پذیر نمی باشد و باید از طریق تیکت درخواست مسدودی و … نماید.
 • شهر پرداخت مجاز است به گردش های مالی مشکوک واکنش نشان داده و صحت و از سالم بودن تراکنش ها با ذکر دلیل جویا شود.
 • تسویه حساب ها تنها به حساب هایی که به نام پذیرنده باشد صورت میگیرد . واریز وجه به حساب های غیر نیز از اختیارات شهر پرداخت بوده و وابسته به میزان معتبر بودن پذیرنده خواهد بود .
 • شهر پرداخت مجاز به کسر و افزایش کارمزد برای برخی از کاربران خود البته با اطلاع قبلی می باشد .
 • محافظت از نام کاربری و کلمه عبور ، استفاده از کلمه عبور مناسب و غیره ، همگی بر عهده کاربر می باشد و در صورت بروز خسارات شهر پرداخت مسئولیتی را برعهده نخواهد داشت .
 • امکان واگذاری شهر پرداخت، همانند هر شرکت و موسسه دیگری وجود خواهد داشت و واگذاری دیتابیس و اطلاعات سایت نیز شامل موارد واگذاری خواهد بود.
 • در صورت مغایرت های مالی ، پذیرنده هفت روز فرصت اطلاع رسانی و پیگیری از شهر پرداخت را خواهد داشت .
 • کاربر موظف است تنظیمات اطلاع رسانی را از پنل شهر پرداخت تنظیم نمایید . در غیر این صورت عذری بابت عدم آگاهی و … پذیرفته نخواهد شد .

قوانین مربوط خدمات دهی به سایت ها :

پس از عضویت و تایید کاربر و پذیرش قوانین و شرایط کاربران میتوانند وب سایت های خود را جهت انجام تراکنشات بانکی در سامانه ثبت نموده و مرچنت پرداخت دریافت کنند . اما قابل ذکر است که شهر پرداخت به سایت هایی که اقدامات آن ها در فهرست مصاديق محتوای مجرمانه که در زیر آمده است وجود داشته باشد ، خدمات رسانی نمی نماید . همچنین هر زمانی که سایتی فیلتر گردد یا فعالیت ها مبنی بر لیست زیر انجام دهد شهر پرداخت مجاز و موظف به جلوگیری از فعالیت های سایت مربوطه میگردد و بر طبق سیاست ها و قوانین ذکر شده در بالا با وی پذیرنده برخورد خواهد کرد :
لیست زیر که شامل موضوعات ماده ۲۱ قانون جرايم رايانه اي می باشد که مستقیما از سایت کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برداشت شده است ولی جهت اتمام حجت و رفع مسئولیت آن ها در متن قوانین ذکر خواهیم کرد :
قالب ذکر است شهر پرداخت همواره تابع موارد و قوانین موجود در لینک های زیر می باشد و در صورت تخطی کاربر از موارد ذکر شده در لینک های زیر با وی برخورد شدید خواهد کرد :
http://internet.ir/crime_index.html
http://internet.ir/law.html

موضوعات ماده ۲۱ قانون جرايم رايانه اي : 

 الف ) محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی
۱٫ اشاعه فحشاء و منكرات. ( بند۲ ماده۶ قانون مطبوعات )
۲٫ تحريك ، تشويق ، ترغيب ، تهديد یا دعوت به فساد و فحشاء و ارتکاب جرایم منافی عفت یا انحرافات جنسی . ( بند ب ماده ۱۵ قانون جرائم رایانه ای و ماده ۶۳۹  قانون مجازات اسلامی )
۳٫ انتشار ، توزیع و معامله محتواي خلاف عفت عمومی. ( مبتذل و مستهجن )  ( بند ۲ ماده ۶ قانون مطبوعات و ماده ۱۴ قانون جرائم رایانه ای )
۴٫ تحريك ، تشويق ، ترغيب ، تهديد يا تطميع افراد به دستيابي به محتويات مستهجن و مبتذل. (  ماده ۱۵ قانون جرایم رایانه ای )
۵٫ استفاده ابزاري از افراد ( اعم از زن و مرد ) در تصاوير و محتوا ، تحقير و توهين به جنس زن ، تبليغ تشريفات و تجملات نامشروع و غيرقانوني. ( بند ۱۰ ماده۶ قانون مطبوعات )

ب ) محتوا علیه مقدسات اسلامی
۱٫ محتواي الحادي و مخالف موازين اسلامي ( بند۱ماده۶ قانون مطبوعات )
۲٫ اهانت به دين مبين اسلام و مقدسات آن ( بند ۷ ماده ۶ قانون مطبوعات و ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی )
۳٫ اهانت به هر یک از انبیاء عظام یا ائمه طاهرین ( ع ) یا حضرت صدیقه طاهره ( س ) (  ماده ۵۱۳  قانون مجازات اسلامی )
۴٫ تبليغ به نفع حزب گروه يا فرقه منحرف و مخالف اسلام ( بند ۹ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۵٫ نقل مطالب از نشریات و رسانه ها و احزاب و گروه هاي داخلی و خارجی منحرف و مخالف اسلام به نحوي كه تبليغ از آنها باشد. ( بند ۹ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۶٫ اهانت به امام خميني ( ره ) و تحريف آثار ايشان ( ماده ۵۱۴  قانون مجازات اسلامی )
۷٫ اهانت به مقام معظم رهبري ( امام خامنه ای ) و سایر مراجع مسلم تقليد ( بند ۷ ماده ۶ قانون مطبوعات )

ج ) محتوا علیه امنیت و آسایش عمومی
۱٫ تشكيل جمعيت ، دسته ، گروه در فضای مجازی ( سایبر ) با هدف برهم زدن امنيت كشور. ( ماده ۴۹۸  قانون مجازات اسلامی )
۲٫ هر گونه تهديد به بمب گذاري. ( ماده ۵۱۱  قانون مجازات اسلامی  )
۳٫ محتوايي كه به اساس جمهوري اسلامي ايران لطمه وارد كند. ( بند ۱ ماده ۶ قانون مطبوعات  )
۴٫ انتشار محتوا عليه اصول قانون اساسي. ( بند ۱۲ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۵٫ تبليغ عليه نظام جمهوري اسلامي ايران. ( ماده ۵۰۰  قانون مجازات اسلامی  )
۶٫ اخلال در وحدت ملی و ايجاد اختلاف مابين اقشار جامعه به ويژه از طريق طرح مسائل نژادي و قومي. ( بند ۴ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۷٫ تحريك يا اغواي مردم به جنگ و كشتار يكديگر. ( ماده ۵۱۲  قانون مجازات اسلامی  )
۸٫ تحريك نيروهاي رزمنده يا اشخاصي كه به نحوي از انحا در خدمت نيروهاي مسلح هستند به عصيان ، فرار، تسلم يا عدم اجراي وظايف نظامي. ( ماده ۵۰۴  قانون مجازات اسلامی  )
۹٫ تحريص و تشويق افراد و گروه ها به ارتكاب اعمالي عليه امنيت ، حيثيت و منافع جمهوري اسلامي ايران در داخل يا خارج از كشور. ( بند ۵ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۱۰٫ تبليع به نفع گروه ها و سازمانهاي مخالف نظام جمهوري اسلامي ايران ( ماده ۵۰۰ ق م.ا )
۱۱٫ فاش نمودن و انتشار غیرمجاز اسناد و دستورها و مسايل محرمانه و سري دولتي و عمومي. ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات و مواد ۲و۳ ‌قانون مجازات انتشار و افشاي اسناد محرمانه و سري دولتي و ماده ۳ قانون جرائم رایانه ای )
۱۲٫ فاش نمودن و انتشار غیرمجاز اسرار نيروهاي مسلح. ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۱۳٫ فاش نمودن و انتشار غیرمجاز نقشه و استحكامات نظامي. ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۱۴٫ انتشار غیرمجاز مذاكرات غيرعلني مجلس شوراي اسلامي. ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۱۵٫ انتشار بدون مجوز مذاكرات محاكم غيرعلني دادگستري و تحقيقات مراجع قضايي. ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۱۶٫ انتشار محتوای که از سوی شورای عالی امنیت ملی منع شده باشد.

د ) محتوا علیه مقامات و نهادهای دولتی و عمومی
۱٫ اهانت و هجو نسبت به مقامات ، نهادها و سازمان هاي حکومتی و عمومي. ( بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و مواد ۶۰۹ و ۷۰۰  قانون مجازات اسلامی )
۲٫ افترا به مقامات ، نهادها و سازمان های حکومتی و عمومي. ( بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و ۶۹۷  قانون مجازات اسلامی )
۳٫ نشراكاذيب و تشويش اذهان عمومي علیه مقامات ، نهادها و سازمانهای حکومتی. ( بند ۱۱ ماده۶ قانون مطبوعات و ۶۹۸  قانون مجازات اسلامی )
۴٫ جعل پایگاه های اینترنتی بانک ها ، سازمان ها و نهادهای دولتی و عمومی (مواد ۶ و ۷ قانون جرایم رایانه ای مصوب سال ۱۳۸۸)

ه ) محتوای که برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود ( محتوا مرتبط با جرایم رایانه ای )
۱٫ انتشار يا توزيع و در دسترس قرار دادن يا معامله داده ها يا نرم افزارهایي كه صرفاً براي ارتكاب جرايم رايانه اي به كار مي رود. ( ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه ای )
۲٫ فروش انتشار يا در دسترس قرار دادن غيرمجاز گذرواژه ها و داده هايي كه امكان دسترسي غيرمجاز به داده ها يا سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي دولتي يا عمومي را فراهم مي كند. ( ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه ای )
۳٫ انتشار يا در دسترس قرار دادن محتويات آموزش دسترسي غيرمجاز ، شنود غيرمجاز ، جاسوسي رايانه اي ، تحريف و اخلال در داده ها يا سيستم هاي رايانه اي و مخابراتي. ( ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه ای )
۴٫ آموزش و تسهیل ساير جرايم رايانه اي. ( ماده ۲۱ قانون جرائم رایانه ای )
۵٫ انتشار فيلترشكن ها و آموزش روشهاي عبور از سامانه هاي فيلترينگ. ( بند ج ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه ای )
۶٫ انجام هرگونه فعاليت تجاري و اقتصادي رايانه اي مجرمانه مانند شركت هاي هرمي، فعالیت های غیرمجاز مرتبط با بازار اوراق بهادار ( قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور و بند الف ماده ۴۹ قانون بازار و اوراق بهادار ج.ا.ا. و سایر قوانین مرتبط )
۷٫ ایجاد مراکز قمار در فضای مجازی (مواد ۷۰۵، ۷۰۸ و ۷۱۰ قانون مجازات اسلامی)

و ) محتوای که تحریک ، ترغیب ، یا دعوت به ارتکاب جرم می کند ( محتوای مرتبط با سایر جرایم )
۱٫ انتشار محتوای حاوی تحریک ، ترغیب ، یا دعوت به اعمال خشونت آمیز و خودکشی. ( ماده ۱۵ قانون جرائم رایانه ای )
۲٫ تبليغ و ترويج مصرف مواد مخدر ، مواد روان گردان و سيگار. ( ماده ۳ قانون جامع كنترل و مبارزه ملي با دخانيات ۱۳۸۵ )
۳٫ درج پیوند (لینک) یا تبلیغ تارنماهای فیلتر شده یا باز انتشار محتوای مجرمانه نشریات توقیف شده و رسانه های وابسته به گروه‌ها و جریانات منحرف و غیر قانونی.
۴٫ تشويق تحریک و تسهیل ارتكاب جرائمي كه داراي جنبه عمومي هستند از قبیل اخلال در نظم ،‌ تخريب اموال عمومي ، ارتشاء ، اختلاس ،كلاهبرداري ، قاچاق مواد مخدر، قاچاق مشروبات الكلي و غيره. ( ماده ۱۲۶  قانون مجازات اسلامی )
۵٫ تبليغ و ترويج اسراف و تبذير. ( بند ۳ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۶٫ فروش، تبلیغ، توزیع و آموزش استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره (ماده ۱ قانون ممنوعیت بکارگیری تجهیزات دریافت ماهواره مصوب ۲۵/۱۱/۱۳۷۳)

ز ) محتوا مجرمانه مربوط به امور سمعی و بصری و مالکیت معنوی
۱٫ انتشار و سرويس دهي بازي هاي رايانه اي داراي محتواي مجرمانه یا فاقد مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ( بنیاد ملی بازی های رایانه ای ) ( مواد مختلف  قانون مجازات اسلامی و قانون جرائم رایانه ای )
۲٫ معرفی آثار سمعی و بصری غیرمجاز به جای آثار مجاز.( ماده ۱ قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز دارند )
۳٫ عرضه تجاری آثار سمعی و بصری بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ( ماده ۲ قانون نحوه مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیر مجاز دارند )
۴٫ تشویق و ترغیب به نقض حقوق مالکیت معنوی ( ماده ۱ قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزار های رایانه ای و ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیکی )

ح) محتوای مجرمانه مرتبط با انتخابات مجلس شورای اسلامی
۱٫ انتشار هرگونه محتوا با هدف ترغیب و تشویق مردم به تحریم و یا کاهش مشارکت در انتخابات (بند ۳ و ۸ ماده ۶۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۴۶ آیین نامه اجرایی آن)
۲٫ انتشار هرگونه ادعای غیرواقع مبنی بر توقف انتخابات و یا دعوت به تجمع اعتراض‌آمیز‌، اعتصاب‌، تحصن و هر اقدامی که به نحوی موجب اخلال در امر انتخابات گردد (بند ۸ ماده ۶۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی)
۳٫ انتشار و تبلیغ علائم تحریم انتخابات گروه‌های ضد‌انقلاب و معاند (ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی)
۴٫ انتشار هجو یا هجویه و یا هرگونه محتوای توهین‌آمیز در فضای مجازی علیه انتخابات (ماده ۷۰۰ قانون مجازات اسلامی و بند ۸ ماده ۶۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی)
۵٫ انتشار هرگونه مطلب خلاف واقع مبنی بر انصراف گروه‌های قانونی از انتخابات (ماده ۶۴ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی)
۶٫ استفاده از سایت‌ها و وبلاگ‌های رسمی نهادها و دستگاه‌های دولتی جهت بهره‌برداری در تبلیغات نامزدهای انتخاباتی.
شایان ذکر است تمامی شرکت‌ها‌، موسسات‌، شهرداری‌ها‌، سازمان‌ها و نهادهایی که قسمتی از دارایی آنها جزء بودجه و اموال عمومی است مشمول این ماده می‌شوند. (ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی)
۷٫ درج محتوای تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی خارج از مدت زمان مقرر شده برای فعالیت انتخاباتی. (ماده ۵۶ قانون قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۴۵ آیین‌نامه اجرایی آن)
۸٫ انتشار هرگونه محتوا در جهت تحریک‌، ترغیب‌، تطمیع و یا تهدید افراد به خرید و فروش آراء‌، رای دادن با شناسنامه جعلی و شناسنامه دیگری‌، جعل اوراق تعرفه‌، رای دادن بیش از یک‌بار و سایر روش‌های تقلب در رای‌گیری و شمارش آراء. (ماده ۶۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۱۲۶ قانون مجازات اسلامی)
۹٫ انتشار هرگونه محتوا جهت ایجاد رعب و وحشت برای رای‌دهندگان یا اعضاء شعب. (بند ۱۶ ماده ۶۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی)
۱۰٫ استفاده ابزاری از تصاویر زنان برای تبلیغات انتخاباتی و یا عدم رعایت شئونات اسلامی در انتشار تصاویر مربوط به زنانی که نامزد انتخاباتی می‌باشند. (بند ۱۰ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۱۱٫ انتشار هرگونه محتوا در جهت توهین‌، افترا و نشر اکاذیب با هدف تخریب نظام‌، قوای سه‌گانه‌، سازمان‌های حکومتی و نهادهای اجرایی و نظارتی انتخابات به منظور بهره‌برداری انتخاباتی. (مواد ۵۰۰ ، ۶۹۸ ، ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی و بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه‌ای)
۱۲٫ انتشار هرگونه محتوا و مکاتبات دارای طبقه‌بندی (محرمانه و سری) مرتبط با انتخابات‌.(ماده ۳ قانون مجازات انتشار و افشای اسناد محرمانه و سری دولتی و ماده ۳ قانون جرایم رایانه‌ای و بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات)
۱۳٫ انتشار اخبار کذب از نتایج بررسی صلاحیت‌ها‌، شمارش آراء‌، ادعاهای بی‌اساس پیرامون تقلب در انتخابات یا مخدوش بودن انتخابات بدون دلیل و مدرک. (مواد ۶۹۷ و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی و بند ۸ ماده ۶۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی)

ط ) محتوای مجرمانه مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری
۱٫  انتشار هرگونه محتوا به منظور ترغیب و تشویق مردم به تحریم و یا کاهش مشارکت در انتخابات ، تجمع اعتراض آمیز بدون مجوز ، اعتصاب ، تحصن ، ادعای غیرواقع مبنی بر توقف انتخابات و یا هر اقدامی که به نحوی موجب اخلال در امر انتخابات ریاست جمهوری گردد.(بند ۷ ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری و بند۵ ماده ۶ و ۲۵ قانون مطبوعات ).
۲٫ تشویش اذهان عمومی ، سیاه نمایی و بیان مطالب خلاف واقع علیه کشور ،  ایجاد اختلافات مابین اقشار جامعه بویژه از طریق طرح مسائل قومی و نژادی ، انتشارهرگونه  نتایج نظرسازی و نظرسنجی کاذب در خصوص انتخابات و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری(بند۷ مادة ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری– مواد۵۰۰ و  ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی – بند ۴ مادة ۶ قانون مطبوعات- مصوبه شورایعالی امنیت ملی)
۳٫   انتشار و تبلیغ علائم تحریم انتخابات (ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی).
۴٫ انتشار هجو یا هجویه و یا هر گونه محتوای توهین آمیز یا تخریب در فضای مجازی علیه انتخابات و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ( ماده ۷۰۰ قانون مجازات اسلامی) .
۵٫ انتشار هرگونه مطلب ،علیه نامزدهای انتخاباتی و یا انتشارمطالبی خلاف واقع دال بر انصراف گروه یا نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری (مواد ۷۴ و ۹۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی).
۶٫ استفاده غیرمجاز از سایت ها و وبلاگ های متعلق به دستگاه های دولتی و مؤسسات و نهادهایی که تمام یا  بخشی از دارایی و بودجه آنها از اموال عمومی است ، به منظور تبلیغ له یا علیه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری (مواد۶۲ ، ۶۸ و ۸۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری).
۷٫ انتشار محتوای تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری در فضای مجازی خارج از مدت زمان مقرر برای فعالیت انتخاباتی (مواد ۶۶ و ۶۷ قانون انتخابات ریاست جمهوری ).
۸٫ انتشار هرگونه محتوا در جهت تحریک ، ترغیب ، تطمیع و یا تهدید افراد به خرید و فروش آراء، رأی دادن با شناسنامه جعلی و شناسنامه دیگری ، جعل اوراق تعرفه ، رأی دادن بیش از یک بار ، تقلب در رأی گیری و شمارش آراء (ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده ۱۲۶ قانون مجازات اسلامی ).
۹٫ انتشار هرگونه محتوا به منظور ایجاد رعب و وحشت برای رأی دهندگان یا اعضاء شعب (بند ۱۶ ماده ۳۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری و آئین نامه اجرایی آن ) .
۱۰٫ استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ( بند ۱۰ ماده ۶ قانون مطبوعات ).
۱۱٫ انتشار هرگونه محتوا مشتمل بر توهین، افترا و نشر اکاذیب  علیه  نظام ، قوای سه گانه ، سازمان های حکومتی  و نهادهای اجرایی و نظارتی انتخابات ریاست جمهوری (مواد ۵۰۰ ، ۶۱۸ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی و بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه ای ).
۱۲٫ انتشار هرگونه محتوای دارای طبقه بندی (محرمانه و سری ) مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری (تبصره ۴ ماده ۸۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری، ماده ۳ قانون مجازات انتشار و افشای اسناد محرمانه و سری دولتی و ماده ۳ قانون جرایم رایانه ای و بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات ).
۱۳٫ انتشار محتوای خلاف واقع در ارتباط با نتایج بررسی صلاحیت ها ، شمارش آراء ، نتایج انتخابات . (مواد ۶۹۷ و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی و بند ۷ماده ۳۳ و ۸۰ و ۸۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری)
۱۴٫ انتشار محتوا با هدف دخالت در امر انتخابات با سمت یا سند مجعول یا به هر نحو غیر قانونی در فضای مجازی(بند ۱۵ و ۱۷ ماده ۳۳ و ۸۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری ).
۱۵٫ انتشار و توزیع هرگونه محتوای تبلیغاتی از سوی کارکنان ادارات ، سازمان ها ، ارگان های دولتی و نهادها با ذکر سمت خود، له یا علیه هر یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درفضای مجازی (مواد ۶۸و ۸۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری ).
۱۶٫ انتشار و توزیع هرگونه محتوای تبلیغاتی از سوی مقامات اجرایی و نظارتی انتخابات له یا علیه هر یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درفضای مجازی (ماده ۷۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری ).

هر گونه تخطی از قوانین ، باعث بسته شدن حساب کاربری متخلفین خواهد شد و مدارک آن ها مراجع ارجاع داده خواهد شد.