ساخت حساب کاربری لطفا فرم زیر را با دقت پر کنید!
ساخت بیش از یک اکانت غیر مجاز است و موجب مسدودی حساب خواهد شد.

قوانین ، مقررات و سیاست های کاری شهر پرداخت
مراجعه کنندگان محترم می بایست قبل از عضویت در شهر پرداخت قوانین و مقررات موجود در سایت را مطالعه کرده و موافقت خود را اعلام کنند. در صورت مشاهده تخلف از جانب کاربر حساب وی مسدود شده و در صورت درخواست مراجع ذیصلاح، اطلاعات اکانت فرد خاطی در اختیار آن مراجع قرار خواهد گرفت .

قوانین و سیاست های کلی :

• در تدوین قوانین و سیاست های شهر پرداخت ، رعایت حقوق طرفین مورد توجه قرار گرفته است .
• حیطه عمده فعالیت های شهر پرداخت ، کشور ایران بوده و شهر پرداخت تابع تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و به الطبع خدمات رسانی آن نیز تنها به پذیرندگانی می باشد که قوانین کشور را رعایت می نمایند .
• کاربرانی که بعد از عضویت ، قوانین شهر پرداخت را نقض نمایند ، کاربر خاطی محسوب شده و حساب کاربری آنها مسدود خواهد شد .
• کاربران جهت تکمیل فرایند عضویت باید هویت خود را نیز تایید نمایند . تایید هویت از طریق تایید تلفن همراه و مدارک فردی انجام خواهد گرفت . در صورتی که کاربران فرآیندهای تایید را انجام ندهند حساب کاربری آنها تایید نخواهد شد .
• شهر پرداخت متعهد می گردد که ارائه مدارک و اطلاعات کاربران به مراجع قانونی تنها از طریق ارائه حکم قضایی انجام خواهد گرفت . همچنین قابل ذکر است که شهر پرداخت در صورت صلاحدید ، مجاز به ارائه مدارک و اطلاعات کاربران خاطی به مراجع قانونی ذیصلاح می باشد .
• شهر پرداخت به سایتهای که دارای فعالیت غیر قانونی باشند خدمات رسانی نمی نمایند و در صورت اهراز غیر قانونی بودن فعالیت پذیرنده قادر به مسدود کردن حساب وی می باشد . لیست فعالیت های ممنونه مطابق با آیین نامه کارگروه تعیین مصادیق جرایم مجرمانه در ادامه محتویات قوانین ذکر شده است .
• شهر پرداخت در حال حاضر مشکلی با درآمد های ارزی ندارد ولی این بند قابل تغییر خواهد بود.
• آدرس سایت شهر پرداخت به صورت pardakhtshahr.ir  بوده و شهر پرداخت در هیچ دامنه ی دیگری دارای فعالیت مبتنی بر خدمات پرداخت آنلاین نمی باشد . پس در حین وارد کردن اطلاعات خود دقیقا به آدرس دامنه ها دقت نمایید زیرا شهر پرداخت مسئولیتی را برای دامنه های دیگر بر عهده نخواهد گرفت . تمامی اطلاعات مورد نیاز پذیرندگان نیز تنها در سایت شهر پرداخت با آدرس های مذکور دریافت خواهند شد و از ارائه اطلاعات به صورت ایمیلی و تلفنی جدا خود داری نمایید .
• هر گونه سو استفاده از نام ، لوگو و برند شهر پرداخت غیر قانونی بوده و در صورت مشاهده پیگیری های قانونی صورت خواهد گرفت .
• هر کاربر تنها مجاز به ایجاد یک حساب کاربری در شهر پرداخت خواهد بود .
• پذیرنده موظف است کد پیگیری تراکنش های شهر پرداخت که با در ابتدای تراکنش با نام توکن ایجاد میشوند و جهت تایید تراکنش نیز مورد استفاده میگردند را به پرداخت کننده نمایش دهد .
• شهر پرداخت فقط و فقط به کاربرانی که به سن قانونی ۱۸ سال رسیده باشند خدمات ارائه می نماید .
• کاربران موظف هستند حداقل یکی از اطلاعات تماسی که در سایت شهر پرداخت ثبت می نمایند را در سایت فروش خود نیز درج نمایند.
• تغییر اطلاعات کاربری باید با هماهنگی شهر پرداخت انجام شود و در غیر این صورت نقض قوانین حساب خواهد شد.
• شهر پرداخت مسئولیتی در مورد کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده توسط پذیرندگان را برعهده نخواهد گرفت و تحقیق در مورد محصولات خریداری شده برعهده پرداخت کننده خواهد بود. تمامی مسئولیت خدمات ، کالا ها و … برعهده پذیرنده ( فروشنده ) می باشد.
• پذیرندگان موظف هستند در صورت بروز مشکل و اختلاف ، ابتدا قبل از پیگیری ها قانونی مراتب با شهر پرداخت درمیان بگذارند تا ابتدا به صورت ، گفت و گو ، مکاتبه و ایجاد شورای حل اختلاف ، موضوعات را بررسی و رفع نمایند.
• مشکلات سیستمی ، باگ ها و …. در تمامی سایت ها و سیستم های پرداخت من جمله بانکها نیز وجود داشته و پذیرنده موظف است در صورت مشاهده ، شهر پرداخت را با خبر سازد و سو استفاده پذیرندگان از این مسائل نقض قوانین می باشد . همچنین شهر پرداخت نیز در این گونه مسائل مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت .
• هر گونه تهمت ، افترا ، تشویش اذهان عمومی برعلیه شهر پرداخت نقض قانون حساب شده و به شدت از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد و شهر پرداخت در این مورد کوتاه نخواهد آمد .
• پذیرنده حق واگذاری اکانت کاربری خود را نداشته و درصورتی که اکانت خود را واگذار نماید ، در صورت بروز جرم و نقض همچنان طرف حساب شهر پرداخت محسوب میشود و باید پاسخگو باشد.
• واحد پولی شهر پرداخت همانند واحد رسمی کشور ریال می باشد . پس در صورت خسارات ناشی از اشتباهات انسانی ناشی از خطای دید ، خطای ذهنی و … برعهده کاربر می باشد و شهر پرداخت مسئولیتی را برعهده نخواهد داشت .
• غیر فعالسازی حساب کاربری ، از طرف کاربر امکان پذیر نمی باشد و باید از طریق تیکت درخواست مسدودی و … نماید.
• شهر پرداخت مجاز است به گردش های مالی مشکوک واکنش نشان داده و صحت و از سالم بودن تراکنش ها با ذکر دلیل جویا شود.
• تسویه حساب ها تنها به حساب هایی که به نام پذیرنده باشد صورت میگیرد . واریز وجه به حساب های غیر نیز از اختیارات شهر پرداخت بوده و وابسته به میزان معتبر بودن پذیرنده خواهد بود .
• شهر پرداخت مجاز به کسر و افزایش کارمزد برای برخی از کاربران خود البته با اطلاع قبلی می باشد .
• محافظت از نام کاربری و کلمه عبور ، استفاده از کلمه عبور مناسب و غیره ، همگی بر عهده کاربر می باشد و در صورت بروز خسارات شهر پرداخت مسئولیتی را برعهده نخواهد داشت .
• امکان واگذاری شهر پرداخت ، همانند هر شرکت و موسسه دیگری وجود خواهد داشت و واگذاری دیتابیس و اطلاعات سایت نیز شامل موارد واگذاری خواهد بود.
• در صورت مغایرت های مالی ، پذیرنده هفت روز فرصت اطلاع رسانی و پیگیری از شهر پرداخت را خواهد داشت .
• کاربر موظف است تنظیمات اطلاع رسانی را از پنل شهر پرداخت تنظیم نمایید . در غیر این صورت عذری بابت عدم آگاهی و … پذیرفته نخواهد شد .

قوانین مربوط خدمات دهی به سایت ها :

پس از عضویت و تایید کاربر و پذیرش قوانین و شرایط کاربران میتوانند وب سایت های خود را جهت انجام تراکنشات بانکی در سامانه ثبت نموده و مرچنت پرداخت دریافت کنند . اما قابل ذکر است که شهر پرداخت به سایت هایی که اقدامات آن ها در فهرست مصادیق محتوای مجرمانه که در زیر آمده است وجود داشته باشد ، خدمات رسانی نمی نماید . همچنین هر زمانی که سایتی فیلتر گردد یا فعالیت ها مبنی بر لیست زیر انجام دهد شهر پرداخت مجاز و موظف به جلوگیری از فعالیت های سایت مربوطه میگردد و بر طبق سیاست ها و قوانین ذکر شده در بالا با وی پذیرنده برخورد خواهد کرد :
لیست زیر که شامل موضوعات ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه ای می باشد که مستقیما از سایت کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه برداشت شده است ولی جهت اتمام حجت و رفع مسئولیت آن ها در متن قوانین ذکر خواهیم کرد :
قالب ذکر است شهر پرداخت همواره تابع موارد و قوانین موجود در لینک های زیر می باشد و در صورت تخطی کاربر از موارد ذکر شده در لینک های زیر با وی برخورد شدید خواهد کرد :
http://internet.ir/crime_index.html
http://internet.ir/law.html

موضوعات ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه ای :

الف ) محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی
۱. اشاعه فحشاء و منکرات. ( بند۲ ماده۶ قانون مطبوعات )
۲. تحریک ، تشویق ، ترغیب ، تهدید یا دعوت به فساد و فحشاء و ارتکاب جرایم منافی عفت یا انحرافات جنسی . ( بند ب ماده ۱۵ قانون جرائم رایانه ای و ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی )
۳. انتشار ، توزیع و معامله محتوای خلاف عفت عمومی. ( مبتذل و مستهجن ) ( بند ۲ ماده ۶ قانون مطبوعات و ماده ۱۴ قانون جرائم رایانه ای )
۴. تحریک ، تشویق ، ترغیب ، تهدید یا تطمیع افراد به دستیابی به محتویات مستهجن و مبتذل. ( ماده ۱۵ قانون جرایم رایانه ای )
۵. استفاده ابزاری از افراد ( اعم از زن و مرد ) در تصاویر و محتوا ، تحقیر و توهین به جنس زن ، تبلیغ تشریفات و تجملات نامشروع و غیرقانونی. ( بند ۱۰ ماده۶ قانون مطبوعات )

ب ) محتوا علیه مقدسات اسلامی
۱. محتوای الحادی و مخالف موازین اسلامی ( بند۱ماده۶ قانون مطبوعات )
۲. اهانت به دین مبین اسلام و مقدسات آن ( بند ۷ ماده ۶ قانون مطبوعات و ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی )
۳. اهانت به هر یک از انبیاء عظام یا ائمه طاهرین ( ع ) یا حضرت صدیقه طاهره ( س ) ( ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی )
۴. تبلیغ به نفع حزب گروه یا فرقه منحرف و مخالف اسلام ( بند ۹ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۵. نقل مطالب از نشریات و رسانه ها و احزاب و گروه های داخلی و خارجی منحرف و مخالف اسلام به نحوی که تبلیغ از آنها باشد. ( بند ۹ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۶. اهانت به امام خمینی ( ره ) و تحریف آثار ایشان ( ماده ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی )
۷. اهانت به مقام معظم رهبری ( امام خامنه ای ) و سایر مراجع مسلم تقلید ( بند ۷ ماده ۶ قانون مطبوعات )

ج ) محتوا علیه امنیت و آسایش عمومی
۱. تشکیل جمعیت ، دسته ، گروه در فضای مجازی ( سایبر ) با هدف برهم زدن امنیت کشور. ( ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی )
۲. هر گونه تهدید به بمب گذاری. ( ماده ۵۱۱ قانون مجازات اسلامی )
۳. محتوایی که به اساس جمهوری اسلامی ایران لطمه وارد کند. ( بند ۱ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۴. انتشار محتوا علیه اصول قانون اساسی. ( بند ۱۲ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۵. تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران. ( ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی )
۶. اخلال در وحدت ملی و ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه به ویژه از طریق طرح مسائل نژادی و قومی. ( بند ۴ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۷. تحریک یا اغوای مردم به جنگ و کشتار یکدیگر. ( ماده ۵۱۲ قانون مجازات اسلامی )
۸. تحریک نیروهای رزمنده یا اشخاصی که به نحوی از انحا در خدمت نیروهای مسلح هستند به عصیان ، فرار، تسلم یا عدم اجرای وظایف نظامی. ( ماده ۵۰۴ قانون مجازات اسلامی )
۹. تحریص و تشویق افراد و گروه ها به ارتکاب اعمالی علیه امنیت ، حیثیت و منافع جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور. ( بند ۵ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۱۰. تبلیع به نفع گروه ها و سازمانهای مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران ( ماده ۵۰۰ ق م.ا )
۱۱. فاش نمودن و انتشار غیرمجاز اسناد و دستورها و مسایل محرمانه و سری دولتی و عمومی. ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات و مواد ۲و۳ ‌قانون مجازات انتشار و افشای اسناد محرمانه و سری دولتی و ماده ۳ قانون جرائم رایانه ای )
۱۲. فاش نمودن و انتشار غیرمجاز اسرار نیروهای مسلح. ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۱۳. فاش نمودن و انتشار غیرمجاز نقشه و استحکامات نظامی. ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۱۴. انتشار غیرمجاز مذاکرات غیرعلنی مجلس شورای اسلامی. ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۱۵. انتشار بدون مجوز مذاکرات محاکم غیرعلنی دادگستری و تحقیقات مراجع قضایی. ( بند ۶ ماده ۶ قانون مطبوعات )
۱۶. انتشار محتوای که از سوی شورای عالی امنیت ملی منع شده باشد.

د ) محتوا علیه مقامات و نهادهای دولتی و عمومی
۱. اهانت و هجو نسبت به مقامات ، نهادها و سازمان های حکومتی و عمومی. ( بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و مواد ۶۰۹ و ۷۰۰ قانون مجازات اسلامی )
۲. افترا به مقامات ، نهادها و سازمان های حکومتی و عمومی. ( بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات و ۶۹۷ قانون مجازات اسلامی )
۳. نشراکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه مقامات ، نهادها و سازمانهای حکومتی. ( بند ۱۱ ماده۶ قانون مطبوعات و ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی )
۴. جعل پایگاه های اینترنتی بانک ها ، سازمان ها و نهادهای دولتی و عمومی (مواد ۶ و ۷ قانون جرایم رایانه ای مصوب سال ۱۳۸۸)

ه ) محتوای که برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود ( محتوا مرتبط با جرایم رایانه ای )
۱. انتشار یا توزیع و در دسترس قرار دادن یا معامله داده ها یا نرم افزارهایی که صرفاً برای ارتکاب جرایم رایانه ای به کار می رود. ( ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه ای )
۲. فروش انتشار یا در دسترس قرار دادن غیرمجاز گذرواژه ها و داده هایی که امکان دسترسی غیرمجاز به داده ها یا سامانه های رایانه ای یا مخابراتی دولتی یا عمومی را فراهم می کند. ( ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه ای )
۳. انتشار یا در دسترس قرار دادن محتویات آموزش دسترسی غیرمجاز ، شنود غیرمجاز ، جاسوسی رایانه ای ، تحریف و اخلال در داده ها یا سیستم های رایانه ای و مخابراتی. ( ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه ای )
۴. آموزش و تسهیل سایر جرایم رایانه ای. ( ماده ۲۱ قانون جرائم رایانه ای )
۵. انتشار فیلترشکن ها و آموزش روشهای عبور از سامانه های فیلترینگ. ( بند ج ماده ۲۵ قانون جرائم رایانه ای )
۶. انجام هرگونه فعالیت تجاری و اقتصادی رایانه ای مجرمانه مانند شرکت های هرمی، فعالیت های غیرمجاز مرتبط با بازار اوراق بهادار ( قانون اخلال در نظام اقتصادی کشور و بند الف ماده ۴۹ قانون بازار و اوراق بهادار ج.ا.ا. و سایر قوانین مرتبط )
۷. ایجاد مراکز قمار در فضای مجازی (مواد ۷۰۵، ۷۰۸ و ۷۱۰ قانون مجازات اسلامی)

و ) محتوای که تحریک ، ترغیب ، یا دعوت به ارتکاب جرم می کند ( محتوای مرتبط با سایر جرایم )
۱. انتشار محتوای حاوی تحریک ، ترغیب ، یا دعوت به اعمال خشونت آمیز و خودکشی. ( ماده ۱۵ قانون جرائم رایانه ای )
۲. تبلیغ و ترویج مصرف مواد مخدر ،